KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13117174
*
nr 1311 7174
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsningar, "Fem FÃ¥glar" i mapp, 12 / 130. Signerad. MÃ¥tt: 28x16mm. 23x25mm. 24,5x20mm. 26x19,5mm.
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 18:45:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 23:27:12
1
Vinnande bud
2/3 16:23:09
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik göran brunius mått: 28x16mm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:17
*
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
nr 1311 7174
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsningar, "Fem FÃ¥glar" i mapp, 12 / 130. Signerad. MÃ¥tt: 28x16mm. 23x25mm. 24,5x20mm. 26x19,5mm.
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 23:27:12 | 1 | Vinnande bud |
2/3 16:23:09 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik göran brunius mått: 28x16mm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:30 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:17